Hafta İçi: 10:00 - 19:00, Cumartesi : 10:00 - 18:00

  • 0850 340 0 347

    info@mehmetaliguven.com
  • Nisbetiye Mah. Aytar Cad. Dilek Apt.
    No : 28 D: 11 Beşiktaş / İstanbul

İletişim Bilgileri

Ücretsiz!

İlk Muayeneniz Bizden.

Randevu Al!

© Dr. Mehmet Ali GÜVEN 2019, Tüm Hakları Saklıdır.

 

Estetik Dolgular Nedir?

Tarih boyunca insanlar hep çürüyen ve ağrı yapan dişlerin tedavileri ile bir şekilde ilgilenmişlerdir. M.Ö bu tedavi yöntemleri sadece çekim ile ağrı yapan dişin uzaklaştırılması iken ilerleyen teknoloji ve bilim sayesinde çürük ve ağrı yapan dokuların uzaklaştırılması ve oluşan boşlukların doldurularak dişin tekrar fonksiyona katılması mümkün olmuştur. Amalgam dolgular ile başlayan bu süreç, amalgam içindeki civanın insan sağlığı üzerindeki negatif etkileri ve yetersiz estetik sonuçları ile artık günümüzde tamamen vazgeçilerek yerini ışıkla sertleşen diş rengini bire bir taklit edebilen kompozit dolgulara bırakmışlardır.

Estetik Dolgular Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Farklı bir sorunuz varsa lütfen iletişim formunu kullanarak bize iletiniz, en kısa sürede cevaplayalım.

Estetik Dolgular Düşer Mi?

Amalgam dolgular dişlere mekanik olarak tutunurken kompozit dolgular bond adı verilen çok güçlü fakat tekniğe çok hassas olan yapıştırıcılar ile dişlere kimyasal olarak tutunurlar. Doğru bir şekilde yapılan kompozit dolgular asla düşmezler.

Estetik Dolguların Ömrü Ne Kadardır?

Dolgulara net bir ömür biçmek doğru değildir. Birçok neden ile dolguların yenilenmesi gerekebilir. Altı aylık rutin diş hekimi kontrolleri ile dolgular değerlendirilmeli ve aşınmalara bağlı veya mikro sızıntı nedeni ile kenar uyumsuzlukları olan dolgular dişlerin tekrar çürümesini engellemek için değiştirilmelidir.