Hafta İçi: 10:00 - 19:00, Cumartesi : 10:00 - 18:00

  • 0850 340 0 347

    info@mehmetaliguven.com
  • Nisbetiye Mah. Aytar Cad. Dilek Apt.
    No : 28 D: 11 Beşiktaş / İstanbul

İletişim Bilgileri

Ücretsiz!

İlk Muayeneniz Bizden.

Randevu Al!

© Dr. Mehmet Ali GÜVEN 2019, Tüm Hakları Saklıdır.

 

Dijital Implantoloji Nedir?

Digital teknolojilerin diş hekimliğinde yer almasıyla artık günümüzde hastalarımızın tomografileri 3 boyutlu olarak bilgisayara aktarılabiliyor ve bu 3 boyutlu modeller üstünde implant üstü protezlerin tasarlanması ve protezlere göre en uygun pozisyonda çap ve boyda implant seçimi yapılabilmektedir.

Bilgisayar Destekli Cerrahi Rehber Şablonlar

 

Hastaların 3 boyutlu tomografileri üzerinde yapılan planlamalar ideal pozisyonlarda yerleştirilmiş en uygun implant seçimi yapıldıktan sonra 3 boyutlu yazıcılar sayesinde bilgisayar ortamında planlanan implantın birebir hasta ağızına aktarılmasını sağlayan cerrahi rehberler üretilebilir ve bu sayede en ideal pozisyonda açıda boyda ve çapta implantlar kusursuz bir ameliyat sayesinde hastaya uygulanması sağlana bilir ve aynı zamanda diş etinin kaldırılmasına gerek kalmaya bilir ve dikişsiz implant operasyonları gerçekleştirile bilir.

Hatta bilgisayar ortamında planlanan pozisyonda yapılan implantların geçici protezleri bile ameliyat öncesinde üretilebilir ve operasyon sonrasında hemen hastaya uygulanabilmektedir.

3 Boyutlu Implant Planlaması / 3D Implant Planing Nedir?

 

3 boyutlu implant planlaması operasyon öncesi hastalardan alınan dental volumetrik  (Dental CBCT) tomografiler ve ağız içi digital ölçülerin  bilgisayar programlarına aktarılması sayesinde hastalarımızın gerek sert doku gerek yumuşak dokuları  operasyon öncesi değerlendirilerek sert ve yumuşak doku eksiklikleri implant pozisyonları ve protez planlaması yapılır. Böylece operasyon öncesi gereken tüm işlemler eksiksiz planlanabilir ve operasyon esnasında hata minimuma indirilir. 3 boyutlu implant planlaması sayesinde hastalarımız operasyon öncesi yapılacak tüm işlemler hakkında eksiksiz bilgilendirilebilmektedir.